Kdo jsme

• Veselá škola ve Vídni je vzdělávací instituce, která byla založena na základě „Ujednání“ s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a je oprávněna vydávat „OSVĚDČENÍ“ o ukončení příslušného postupného ročníku základní školy. Tento doklad opravňuje žáka k nástupu do základní školy v Česku bez rozdílových zkoušek.
  • Obsahem výuky je zejména český jazyk a české reálie pro děti, které vyrůstají v cizojazyčném prostředí jako doplnění každodenního vzdělání, které děti českého původu získávají ve svých zahraničních školách.
  • Vzděláváme podle Rámcového vzdělávacího plánu „České školy bez hranic“ (viz http://www.csbh.cz/) s vlastním doplněním.
  • Jelikož upřednostňujeme individuální přístup, probíhá výuka vždy na základě domluvy s rodiči.
  • V rámci Veselé školy byla otevřena logopedická poradna. Logopedickou poradnu vede paní Ivana Brožová, která má mnoholeté zkušenosti při nápravě řeči.
  • Kromě české školy nabízíme ranní baby club, českou mateřskou školku, českou družinu a doučování. Také kroužek angličtiny a výtvarný kroužek.

• Naše prostory

Sídlíme na Barichgasse 21/4 ve třetím vídeňském okrsku v přízemí městského domu.

1. POTKÁVACÍ PROSTOR S HERNOU

VESELÁ ŠKOLA STAVÍ DO POPŘEDÍ PROSTOR:

• kde děti sbírají sociální zkušenosti
    • kde děti hledají kontakty a uspokojují své komunikační potřeby
    • kde posilují své sociální zážitky a prožitky s druhými
    • kde posilují své vnímání přání a emocí druhých

2. PROSTOR PRO ZÍSKÁNÍ INFORMACÍ A K PŘEMÝŠLNENÍ, DOPLNĚNÝ KNIHOVNOU

VESELÁ ŠKOLA KLADE DŮRAZ NA PROSTOR:

• pro klidnou práci žáků, ale i pedagogů
    • pro prohlubování a zdokonalování jazykových znalostí
    • pro plnění školních povinností, dohánění zameškané látky a psaní domácích úkolů
    • pro odborné pedagogické PC programy, které korespondují se školními osnovami