Akce

Masopust

Zveme všechny děti, rodiče, kamarády na tradičně netradiční masopust ve Veselé škole. Celým sobotním odpolednem bude provázet dvojice moderátorek Ája a Mája. Pro děti jsou připravené soutěže, diskotéka, odměny a spooouusta zábavy. Takže v sobotu 22. února od 14 hodin ve Veselé škole, Barichgasse 21/4, 1030 Wien, vstup z ulice Ottogasse. 


Babyclub

Ahoj všichni! Od 4.2. 2020 se opět rozjíždí naše úterní sedánky maminek s dětmi. V naší škole máme také dost prostoru a hraček pro hraní a rozvoj dětí spojený s českým jazykem. Přijďte, podívejte se a přidejte se :) pokud použijete k přihlašování email marie.kralova55@gmail.com, budeme moc rádi (abychom věděli, s kolika dětmi počítat). Jedno setkání stojí 5€ pro maminku (případně tatínka, nebo oba) a miminko. Adresa Veselé školy je Barichgasse 21/4, vstup z ulice Ottogasse (na rohu). Takže v úterý se budeme těšit :)

 


Vánoční pečení

V pátek 13.12. jsme si udělali pohodové odpoledne a pekli společně perníčky. Kvůli nemocem se nás sice nesešlo moc, ale zvládli jsme to i tak. Byl to krásně strávený předvánoční čas :)


Pozvánka na vánoční pečení pro děti a rodiče

Nejkrásnější čas roku je tady, tak si ho pojďte užít s námi bez stresu a spěchu, jenom s voňavými perníčky, koledami, punčem a kamarády. Budeme se na vás těšit v pátek 13.12. 2019 od 17 hodin ve Veselé škole. V ceně, která je 4€ za dítě, jsou zahrnuty suroviny na perníkové těsto a punč. Rodiče mají vstup s dětmi zdarma 


Filmová noc 23.- 24.11.2019

Filmová noc dopadla nad očekávání výborně! Děti se scházely v sobotu odpoledne a protože už venku byla tma a počasí studené, hráli jsme hry doma. Naše výtvarnice Zdeňka zabavila děti prací se suchou jehlou a lisem a také keramikou, kterou děti můžou věnovat jako krásný dárek k Vánocům. Hlavním bodem večer byl film Úžasňákovi 2, u kterého všechny děti spokojeně křoupaly popcorn. Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili a Matymu za ranní rozcvičku :) doufáme, že jste si akci s ostatními dětmi užili a filmovku určitě zopakujem! ;-)


Pozvánka na filmovou noc

Pro všechny filmové nadšence a milovníky popcornu se 23.11. uskuteční promítání u nás, ve Veselé škole. Akce začíná v sobotu v 16 hodin a končí v neděli v 11:30. Na programu jsou hry, vyrábění, kino a popcorn. S sebou je potřeba akorát spacák a oblíbený plyšák. Pokud nebudete vaše dítko chtít ve škole zůstávat přes noc, je možné si ho vyzvednout po filmu. 
Jídlo i pitný režim je pro děti zařízen. 
Přihlašovat můžete vaše děti do středy 20.11. 2019 přes email, facebook nebo telefon +420 607704320.  

Výlet do ZOO

Milé a tvůrčí setkání v zoologické zahradě v Schönbrunnu, našich dětí s českými dětmi z Valtic. Děkujeme všem, kteří nám toto setkání umožnili a finančně nás podpořili. ZUŠ Mikulov, Bylinkové zahradě ve Valticích, Veselé škole ve Vídni a dospělým, kteří děti provázeli.


Zápis


Veselá škola se tento školní rok zapojila do dvou českých projektů

 

               

 

Naši žáci si vyberou z několika knižních titulů, které spadají do Zlatého fondu dětské literatury. Po přečtení knihy a zdárném vyplnění testu o jejím obsahu, získají děti na svůj uživatelský účet 50 Kč.

Poté si sami vyberou z množství charitativních projektů, které nabízí projekt Čtení pomáhá, a darují tak svůj čas strávený nad knihou těm, kteří to potřebují!

Více informací a seznam titulů k nahlédnutí u paní ředitelky Ivany Brožové.

Více informací o projektech na www.ctenipomaha.cz a www.celeceskoctedetem.cz .

 


Soutěž Za časů české královny Marie Terezie

Na podzim roku 2016 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výtvarnou soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" k příležitosti 300. výročí narození české královny Marie Terezie pro děti a mládež ve věku 6 až 19 let. 

Kdo jiný, než česká Veselá škola ve Vídni by se takové soutěže měl účastnit?

Minulou sobotu tak vezla ředitelka Veselé školy Ivana Brožová výtvor našich dětí do Prahy:

 

Děti nejprve dotvořily dle své fantazie Marii Terezii šaty a poté s naší pomocí vytvořily její pokojíček-šatnu. Celá instalace získala název "Vycházkové modely Marie Terezie".

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na výsledek! Slavnostní vyhlášení bude probíhat v květnu 2017 a výherci dostanou věcné ceny. Jejich práce budou zároveň k vidění od května do září 2017 v rámci výstavy "Hurá do školy s Marií Terezií" v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze.  

Ředitelka Veselé školy přebrala ocenění dětské práce.

Těšíme se na další účast ve výtvarné soutěži.