Informační leták k výletu do Břeclavi

Informace k výletu do Břeclavi (pátek 31. 3. až neděle 2. 4.)

Sejdeme se mezi 12:00 a 12:15 ve Veselé škole na Barichgasse 21/4, 1030 Wien

S sebou: obvyklé oblečení, pevné boty, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, čepici, pyžamo a přezůvky, spodní prádlo na tři dny, hygienické potřeby atd.

S sebou dále: láhev na vodu, z dokumentů: cestovní pas, Schulausweis, Jugendticket a E-card

Každé dítě ať má s sebou max jedno větší a jedno menší zavazadlo (na nošení přes den). Větší zavazadlo je možné přinést do školy den předem. Balíme si jen to, co sami uneseme!!!

Pamatovat na svačinu na cestu

Dobré mít alespoň 100 Kč v hotovosti

V neposlední řadě přibalit dobrou náladu

V neděli se vrátíme v 15,33 hod. na Rennweg.

Výlet do Břeclavi

Fotka uživatele Veselá škola ve Vídni.

KDY: 31. 3. – 2. 4. 2017

CENA: 40,00 euro (Cena bez dopravy, protože některé děti mají Jugendticket, a tedy jízdné až k hranicím zdarma; cena ale zahrnuje ubytování, stravu i vstupy)

PROGRAM: Starostou města Břeclavi jsme pozváni na prohlídku města i radnice, dále se projedeme parníkem a při cestě zpět navštívíme rakouskou vesnici Bernhardsthal, kde se podíváme do Muzea zemědělských prací.

Výlet se bude konat za finanční podpory Ministerstva školství a Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Pozvánka:

vylet-do-breclavi_na-tisk.pdf

Soutěž Za časů české královny Marie Terezie

Na podzim roku 2016 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výtvarnou soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" k příležitosti 300. výročí narození české královny Marie Terezie pro děti a mládež ve věku 6 až 19 let.

Kdo jiný, než česká Veselá škola ve Vídni by se takové soutěže měl účastnit?

Minulou sobotu tak vezla ředitelka Veselé školy Ivana Brožová výtvor našich dětí do Prahy:

Děti nejprve dotvořily dle své fantazie Marii Terezii šaty a poté s naší pomocí vytvořily její pokojíček-šatnu. Celá instalace získala název "Vycházkové modely Marie Terezie".

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na výsledek! Slavnostní vyhlášení bude probíhat v květnu 2017 a výherci dostanou věcné ceny. Jejich práce budou zároveň k vidění od května do září 2017 v rámci výstavy "Hurá do školy s Marií Terezií" v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze.

Velikonoční prázdniny

Veselá škola zůstává během velikonočních prázdnin otevřená!

Výlet do Pardubic

Jste srdečně zvání a těšíme se na Vás!

Viz letáček, který slouží zároveň jako přihláška.